Botox lwia zmarszczka – wypełnianie

Lwia zmarszczka- skąd się bierze i czym jest? Tak zwana lwia zmarszczka to jedna lub więcej wyraźnych fałd pojawiająca się na czole pośrodku brwi. Jeżeli kojarzycie dzisiaj już rzadziej używane wyrażenie „marsowa mina/marsowe czoło” to jest to to samo zjawisko, które zmieniło dzisiaj swoją nazwę. Wydaje się, że zmarszczki to problem dotyczący ludzi dopiero w średnim wieku.

Tymczasem to nieprawda – lwia bruzda może wystąpić już w okresie młodzieńczym, piętnastu czy szesnastu lat w trakcie czynności mięśnia odpowiedzialnego za marszczenie brwi podczas denerwowania się na kogoś skutkującego określonym wyrazem twarzy i niekontrolowanymi ruchami twarzy. Ale nie tylko – ten sam mięsień funkcjonuje również podczas skupienia przy czytaniu trudnego tekstu i rozgryzaniu jakiegoś istotnego problemu. Na początku zmarszczki nie są jeszcze widoczne ponieważ czoło nie jest spięte, w późniejszym wieku jest już inaczej. Nasza skóra narażona zostaje na dotkliwy proces wiotczenia i starzenia się. Wtedy być może warto podjąć pewne kroki spowalniające powstawanie zmarszczek w tym lwiej bruzdy.

Co zrobić, by zlikwidować lwią bruzdę?

Odpowiedzi jest co najmniej kilka, tutaj zajmiemy się jedną z nich. Chyba najbardziej popularnym rozwiązaniem jest botox, a konkretniej wykonanie zastrzyku z botoksu. Pojawiają się jednak pewne wątpliwości – czy to bezpieczne, czy warto, ile to kosztuje? Za chwilę postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania. Najpierw kilka słów o samym botoxie.

Botox – o co tyle hałasu?

Inna nazwa botoksu to toksyna botulinowa, czyli popularnie mówiąc jad kiełbasiany, co budzi zdecydowanie negatywne i niepokojące skojarzenia. W końcu jad kiełbasiany jest śmiertelnie groźną substancją, której spożycie, nawet w niewielkie ilości prowadzi do nieuchronnej śmierci. Niemniej jednak powszechnie używa się jej we współczesnej medycynie do różnego rodzaju zabiegów estetycznych, które przynajmniej teoretycznie z samej swojej natury nie powinny,a nawet nie mogą zagrażać życiu. A jak jest w rzeczywistości?

Botox a lwia zmarszczka, gdzie wykonać zabieg?

botoks-zmarszczkiBy cała procedura przebiegła w stu procentach bezpieczne konieczne jest spełnienie kilku warunków, które znajdą się w tym właśnie miejscu tekstu. Po pierwsze – zawsze bierzmy pod uwagę jak długą ma historię praktyki lekarskiej, jego kwalifikacje, a także fachowość. Zarówno klinika, jak i sam specjalista muszą być sprawdzeni i pewni. Pytajmy też o szczegóły, musimy wiedzieć przed wykonaniem zabiegu jaki preparat będzie zastosowany. Należy również bezzwłocznie rozważyć, czy dotyczą nas jakiekolwiek przeciwwskazania, wśród których są :

  • ciąża i okres karmienia dziecka
  • stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi
  • zarażenie opryszczką
  • wszelkie zakażenie skórne i nowotwory skóry

Po zabiegu

By wykonać poprawnie operację nie jest potrzebne znieczulenie, a pacjent może od razu przystąpić do pracy i żyć w taki sam sposób jak wcześniej. Niekiedy mogą wystąpić pewne efekty uboczne, które jednakże nie są bardzo uciążliwe. To bóle głowy, opadające powieki czy przypominające grypę objawy, mogące wystąpić dzień lub dwa po wstrzyknięciu botoksu.

Aby efekty utrzymały się jak najdłużej, należy pamiętać o codziennej pielęgnacji skóry twarzy np. korzystając z kremu przeciwzmarszczkowego Richevon.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.
Powered by WordPress