Jak radzić sobie ze zmarszczkami wokół ust?

Piękne, ponętne, gładkie usta to jeden z atrybutów kobiecej urody. Nic więc dziwnego, że każda z nas chce utrzymać ich nieskazitelny wygląd przez możliwie jak najdłuższy czas.

Jak jednak wspomóc tę okolicę naszego ciała w walce o młodość i nienaganny wygląd pozbawiony zmarszczek przez długie lata?

Zmarszczki wokół ust pojawiają się na skutek naszej mimiki, predyspozycji naszej skóry jak również na skutek naszych wyborów i sięgania po to co niezdrowe jak np. palenia papierosów. Zmarszczkom można częściowo zapobiegać, ale również warto poznać wszelkie znane sposoby na ich redukcje lub całkowite usunięcie.

Masaż i ćwiczenia na zmarszczki wokół ust

  1. Masaż – stosowanie delikatnego masażu ust i ich okolicy od czasu do czasu pozytywnie wpłynie na ukrwienie tej okolicy co będzie w sposób bezpośredni przekładać się na koloryt skóry oraz tendencję do powstawania zmarszczek. Warto wykorzystać szczoteczkę do zębów – z jej użyciem wykonujemy delikatne, powolne, okrężne ruchy na wargach, może to przypominać mycie zębów z zamkniętymi ustami. Po upływie około 2-3 minut, moczymy palce dłoni w zimnej wodzie i delikatne poklepujemy usta. Zaczniemy odczuwać delikatne mrowienie.
  2. Ćwiczenia ust – pierwszą metodą jest przeprowadzanie delikatnego oklepywania ust, takiego samego jak przy ich masowaniu. Inna metoda to silne, wręcz karykaturalne otwieranie ust w czasie wypowiadania samogłosek : A, E, I, U, O. Usta otwieramy zgodnie z literą jaką wypowiadamy. Poza poprawą wyglądu ust, popracujemy również nad dykcją.

Sposoby na wypełnienie zmarszczek wokół ust

Poza tak prostymi zabiegami, które każda z nas może przeprowadzać samodzielnie w zaciszu własnego domu, mamy również możliwość poddania się zabiegom medycyny estetycznej, które pozwolą na wypełnienie zmarszczek wokół ust, a pośród nich:

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

zmarszczki-ustaMetoda uważana za bezpieczną, jest stosunkowo trwała, gdyż efekty ustępują po upływie 6-10 miesięcy, zaś z rezultatów możemy cieszyć się bezpośrednio po zabiegu. Niekiedy występuje delikatny obrzęk lub zasinienie. Zabieg jest bezbolesny, a jego koszt waha się w granicach kilkuset złotych jeśli dotyczy tylko jednej okolicy ust.

Wypełnianie zmarszczek tkanką tłuszczową

– materiał biologiczny pobrany zostaje od osoby, której ma być wszczepiony, co znacząco minimalizuje ryzyko całego zabiegu. Cena może wynieść nawet kilka tysięcy złotych, jednak o zmarszczkach zapomnimy nawet na kilka lat.

Botoks – tylko u specjalisty

– jeśli decydujemy się na tę metodę redukcji zmarszczek to koniecznie należy się udać do renomowanego specjalisty. Nieumiejętne wykonanie ostrzykiwania z zastosowaniem toksyny botulinowej okolicy ust może na co najmniej 6 miesięcy „wyłączyć” widoczność emocji wokół naszych ust.

Chcąc skutecznie radzić sobie ze zmarszczkami wokół ust konieczne jest działanie długofalowe oparte na kosmetykach stosowanych w codziennej pielęgnacji (np. na kremie przeciwzmarszczkowym Richevon), masażach i ćwiczeniach. Jeśli zmarszczki jakie wystąpiły wokół naszych ust są rozlegle warto rozważyć rozpoczęcie ich pozbycia się od skorzystania z jednej z metod medycyny estetycznej, dopasowanej do naszych potrzeb i umówić się na wstępną konsultację do specjalisty.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.
Powered by WordPress