Ostropest plamisty jak spożywać?

Ostropest plamisty to roślina, która może znacznie wspomóc regenerację wątroby. Dlaczego tak się dzieje i w jaki sposób można spożywać ostropest?

Ostropest plamisty swoją główną siłę kryje w nasionach. To tam znajduje się najwięcej sylimaryny, substancji, która znacznie wspomaga regenerację wątroby. W jaki sposób to robi? Działa na błony komórkowe hepatocytów w taki sposób, że nie przepuszczają one szkodliwych substancji. Dzięki temu komórki nie ulegają tak znacznemu uszkodzeniu i mogą się znacznie szybciej odnawiać. Takie działanie jest bardzo wskazane w sytuacji gdy wątroba stale jest narażona na kontakt z toksynami, które uniemożliwiają jej prawidłowe funkcjonowanie.

Jak oczyścić jelita ze złogów kałowych? W jaki sposób można spożywać ostropest plamisty? Najczęściej można go spotkać w formie zmielonych ziaren. Doradza się parzenie jej lub spożywanie wraz z innymi produktami spożywczymi. Należy jednak pamiętać, że o ile specjalista nie zaleci inaczej, nie należy przekraczać trzech łyżeczek ostropestu dziennie. Zamiast mielonego ostropestu można zakupić całe ziarna. W takim przypadku konieczne jest ich zmielenie zaraz przed spożyciem. Według niektórych taka forma tego zioła jest bardziej prozdrowotna. Ostropest jest dostępny także w tabletkach. Suplementy tego typu mogą zawierać mielony ostropest, wyciąg z nasion tej rośliny oraz inne substancje. Dawkowanie należy uzależnić od informacji podanej w ulotce przez producenta. Polecam artykuł http://ziola-oczyszczajace.pl/ziola-oczyszczajace-organizm-z-toksyn/

Inną formą ostropestu plamistego, którą można spożywać w celu poprawy działania wątroby, jest olej. Należy wybierać ten, który jest tłoczony na zimno. Ponadto należy stosować go ostrożnie w przypadku gdy istnieje podejrzenie kamicy nerkowej. Olej z ostropestu zwiększa bowiem wydzielanie żółci, co może w takim przypadku doprowadzić do ataku kolki wątrobowej.

Ostropest plamisty można zażywać jako samodzielny środek leczniczy. Można również łączyć go z innymi ziołami. Tak jest w przypadku preparatu Hepa Vitale. Znajdują się tam również babka płesznik oraz czarnuszka siewna. Obydwa działają dobrze nie tylko na wątrobę, ale również na cały organizm.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

4 odpowiedzi na “Ostropest plamisty jak spożywać?”

  1. kala napisał(a):

    Gdzie to dostanę?

  2. Karolina napisał(a):

    Kurczę, nie wiedziałam o tym… Zioła są obrzydliwe no ale czasem zdrowo pić

  3. Aleksandra napisał(a):

    Hepa Vitale zamówię przez neta tak jak richevon?? czy dostanę go dzieś w aptece np??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powered by WordPress