Jak radzić sobie ze zmarszczkami wokół ust?

Piękne, ponętne, gładkie usta to jeden z atrybutów kobiecej urody. Nic więc dziwnego, że każda z nas chce utrzymać ich nieskazitelny wygląd przez możliwie jak najdłuższy czas.

Jak jednak wspomóc tę okolicę naszego ciała w walce o młodość i nienaganny wygląd pozbawiony zmarszczek przez długie lata?

Zmarszczki wokół ust pojawiają się na skutek naszej mimiki, predyspozycji naszej skóry jak również na skutek naszych wyborów i sięgania po to co niezdrowe jak np. palenia papierosów. Zmarszczkom można częściowo zapobiegać, ale również warto poznać wszelkie znane sposoby na ich redukcje lub całkowite usunięcie.

Masaż i ćwiczenia na zmarszczki wokół ust

 1. Masaż – stosowanie delikatnego masażu ust i ich okolicy od czasu do czasu pozytywnie wpłynie na ukrwienie tej okolicy co będzie w sposób bezpośredni przekładać się na koloryt skóry oraz tendencję do powstawania zmarszczek. Warto wykorzystać szczoteczkę do zębów – z jej użyciem wykonujemy delikatne, powolne, okrężne ruchy na wargach, może to przypominać mycie zębów z zamkniętymi ustami. Po upływie około 2-3 minut, moczymy palce dłoni w zimnej wodzie i delikatne poklepujemy usta. Zaczniemy odczuwać delikatne mrowienie.
 2. Ćwiczenia ust – pierwszą metodą jest przeprowadzanie delikatnego oklepywania ust, takiego samego jak przy ich masowaniu. Inna metoda to silne, wręcz karykaturalne otwieranie ust w czasie wypowiadania samogłosek : A, E, I, U, O. Usta otwieramy zgodnie z literą jaką wypowiadamy. Poza poprawą wyglądu ust, popracujemy również nad dykcją.

Sposoby na wypełnienie zmarszczek wokół ust

Poza tak prostymi zabiegami, które każda z nas może przeprowadzać samodzielnie w zaciszu własnego domu, mamy również możliwość poddania się zabiegom medycyny estetycznej, które pozwolą na wypełnienie zmarszczek wokół ust, a pośród nich:

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

zmarszczki-ustaMetoda uważana za bezpieczną, jest stosunkowo trwała, gdyż efekty ustępują po upływie 6-10 miesięcy, zaś z rezultatów możemy cieszyć się bezpośrednio po zabiegu. Niekiedy występuje delikatny obrzęk lub zasinienie. Zabieg jest bezbolesny, a jego koszt waha się w granicach kilkuset złotych jeśli dotyczy tylko jednej okolicy ust.

Wypełnianie zmarszczek tkanką tłuszczową

– materiał biologiczny pobrany zostaje od osoby, której ma być wszczepiony, co znacząco minimalizuje ryzyko całego zabiegu. Cena może wynieść nawet kilka tysięcy złotych, jednak o zmarszczkach zapomnimy nawet na kilka lat.

Botoks – tylko u specjalisty

– jeśli decydujemy się na tę metodę redukcji zmarszczek to koniecznie należy się udać do renomowanego specjalisty. Nieumiejętne wykonanie ostrzykiwania z zastosowaniem toksyny botulinowej okolicy ust może na co najmniej 6 miesięcy „wyłączyć” widoczność emocji wokół naszych ust.

Chcąc skutecznie radzić sobie ze zmarszczkami wokół ust konieczne jest działanie długofalowe oparte na kosmetykach stosowanych w codziennej pielęgnacji (np. na kremie przeciwzmarszczkowym Richevon), masażach i ćwiczeniach. Jeśli zmarszczki jakie wystąpiły wokół naszych ust są rozlegle warto rozważyć rozpoczęcie ich pozbycia się od skorzystania z jednej z metod medycyny estetycznej, dopasowanej do naszych potrzeb i umówić się na wstępną konsultację do specjalisty.

Bibliografia

1. Rosa Pena Ferreira M., P. C. Costa P.C. , Bahia F.M., Efficacy of anti‐wrinkle products in skin surface appearance: a comparative study using non‐invasive methods, 2010
2. Rona C., Vailati F., Berardesca E., The cosmetic treatment of wrinkles, 2004

5 (100%) 3 ocen

5 Komentarzy

 1. wokół ust wyglądają bardzo postarzająco zmmarszki bo na czole to tak nie widac jeszcze jak ktoś ma grzywkę itd ale już jak ktoś ma na ustach to tego nijak nie zakryjesz

 2. Jakoś mnie obrzydza zarówno wampirzy lifting jak i wypełnianie zmarszczek własnym tłuszczem to juz jest przesada!!

 3. Masaże są ekstra no i przedewszystkm przyjemne ja robię tak:
  mam taki masażer z kulkami
  nakładam richevon
  tym masażerem sobie jezdżę po czole i tak dalej
  skóra się napina i jest taka jakaś ładniejsza

Dodaj komentarz

(*) Wymagane, Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.