Leczenie kanałowe pod mikroskopem – jak wypada w zestawieniu ze starą metodą?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem cieszy się popularnością i przeważa nad starą metodą. Coraz więcej stomatologów chce korzystać z mikroskopu dzięki precyzji i wygodzie sprzętu. Podobne zainteresowanie wykazują pacjenci, którym zależy na skuteczności i sprawności leczenia. Leczenie kanałowe pod mikroskopem to konkretnie opracowana technologia ułatwiająca przejście przez etapy znane ze standardowego leczenia.


LECZENIE KANAŁOWE POD MIKROSKOPEM MA WIĘCEJ ZALET

Leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem.

Leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem opiera się na takich samych krokach jakie podejmuje stomatolog w tradycyjnym leczeniu. Musi on:

 • usunąć miazgę i oczyścić wnętrze zęba.
 • znaleźć, zmierzyć i wyczyścić kanały zęba.
 • założyć nowe wypełnienie
 • odbudować koronę.

Dlaczego więc leczenie kanałowe pod mikroskopem uważane jest za lepsze?

 • Mikroskop daje lepszy obraz, dzięki czemu dentysta nie popełnia błędów. Jeśli lekarz w starej metodzie popełnia błąd, pacjent po jakimś czasie musi zgłosić się na powtórne leczenie kanałowe, które obciąża go dodatkowymi kosztami.
 • Wszystko wykonywane jest w trakcie jednej wizyty trwającej średnio 60 minut. Ze strony pacjenta wymagana jest cierpliwość, jednak jest to dużo bardziej komfortowe niż zapełnianie kalendarza kolejnymi wizytami.
 • Leczenie kanałowe pod mikroskopem nie wiąże się ze zjawiskiem odczuwania bólu po dewitalizacji zęba, czyli zatruwania paraformaldehydem.
 • Zmniejszone zostaje ryzyko zakażenia bakteryjnego i tym samym uniknięciu powikłań oraz nowych wizyt w ramach ich leczenia.
 • Mikroskop bezpiecznie służy dzieciom, młodzieży i dorosłym.
 • Mikroskop jest przyjazny błonom śluzowym.

CZY LECZENIE KANAŁOWE BOLI PACJENTÓW?

Nie trzeba bać się tego czy leczenie kanałowe boli, ponieważ zawsze podawane jest znieczulenie miejscowe. Standardowe postępowanie przynosi ból zęba po leczeniu kanałowym w momencie dewitalizacji, czyli obumierania miazgi. Pacjenci, którzy wychodzą z gabinetów są narażeni na występowanie rozpierania jamy ustnej. Leczenie kanałowe pod mikroskopem to z kolei kwestia dyskomfortu w okolicy migdałków. Jest on naturalny i w ciągu kilka godzin przechodzi. W przypadkach nasilenia dyskomfortu, trzeba zgłosić się do swojego stomatologa.

ILE KOSZTUJE LECZENIE KANAŁOWE POD MIKROSKOPEM W PORÓWNANIU DO STAREJ METODY?

Pacjenci pytają o to ile kosztuje leczenie kanałowe pod mikroskopem i czy z zabiegu można skorzystać w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Te dwie kwestie budzą największe zainteresowanie. Leczenie kanałowe pod mikroskopem to wydatek rzędu ok. 500-2000 złotych. Standardowe leczenie obejmuje raczej koszty 100-500 złotych.

Koszt leczenia kanałowego pod mikroskopem jest wysoki ze względu na wyższą jakość sprzętu, liczne udogodnienia i szybki czas wykonywania poszczególnych czynności. To co przy użyciu mikroskopu dzieje się w ciągu godziny, w tradycyjnym rozwiązaniu byłoby rozłożone na okres kilku tygodni. Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje zabiegu, dlatego na leczenie mikroskopijne można udać się tylko do dentystów pracujących w ramach prywatnej praktyki lekarskiej.

5 (100%) 5 ocen

5 Komentarzy

 1. Niedługo sama wybieram się na leczenie kanałowe pod mikroskopem. Bardzo dobry artykuł pozwalający uświadomić sobie jak takie leczenie kanałowe pod mikroskopem wygląda^^

 2. Jeśli chodzi o doznania pacjenta to leczenie kanałowe pod mikroskopem nie różni się niczym od leczenia kanałowego klasycznego. No nie jest to tania inwestycja oraz należy pamiętać, że taki ząb będzie musiał również zostać odbudowany koroną protetyczną 🙂

 3. Ja swoje zęby zawsze leczę w klinice stomatologicznej K2Dental w Gdańsku. Chodzę tam ze względu na to, że mają dostęp do nowoczesnego sprzętu i posiadają wykwalifikowaną kadrę ludzi. Każdy ma swojego specjalistę. Ważne aby było zrobione dobrze i w miarę tanio 😀

 4. Ja ostatnio miałam mieć wykonane leczenie kanałowe pod mikroskopem, ale jak usiadłam na fotelu to podszedł do mnie jakiś młody lekarz i zaraz mu podziękowałam.. może to niegrzeczne, ale taki młody to moim zdaniem nie ma doświadczenia, a ja nie chcę być królikiem doświadczalnym. Jeszcze jakby dali jakąś promocje, a cena była identyczna jak wszędzie indziej..

Dodaj komentarz

(*) Wymagane, Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.