Ostropest plamisty jak spożywać?

Ostropest plamisty to roślina, która może znacznie wspomóc regenerację wątroby. Dlaczego tak się dzieje i w jaki sposób można spożywać ostropest?

Ostropest plamisty swoją główną siłę kryje w nasionach. To tam znajduje się najwięcej sylimaryny, substancji, która znacznie wspomaga regenerację wątroby. W jaki sposób to robi? Działa na błony komórkowe hepatocytów w taki sposób, że nie przepuszczają one szkodliwych substancji. Dzięki temu komórki nie ulegają tak znacznemu uszkodzeniu i mogą się znacznie szybciej odnawiać. Takie działanie jest bardzo wskazane w sytuacji gdy wątroba stale jest narażona na kontakt z toksynami, które uniemożliwiają jej prawidłowe funkcjonowanie.

Jak oczyścić jelita ze złogów kałowych? W jaki sposób można spożywać ostropest plamisty? Najczęściej można go spotkać w formie zmielonych ziaren. Doradza się parzenie jej lub spożywanie wraz z innymi produktami spożywczymi. Należy jednak pamiętać, że o ile specjalista nie zaleci inaczej, nie należy przekraczać trzech łyżeczek ostropestu dziennie. Zamiast mielonego ostropestu można zakupić całe ziarna. W takim przypadku konieczne jest ich zmielenie zaraz przed spożyciem. Według niektórych taka forma tego zioła jest bardziej prozdrowotna. Ostropest jest dostępny także w tabletkach. Suplementy tego typu mogą zawierać mielony ostropest, wyciąg z nasion tej rośliny oraz inne substancje. Dawkowanie należy uzależnić od informacji podanej w ulotce przez producenta. Polecam artykuł http://ziola-oczyszczajace.pl/ziola-oczyszczajace-organizm-z-toksyn/

Inną formą ostropestu plamistego, którą można spożywać w celu poprawy działania wątroby, jest olej. Należy wybierać ten, który jest tłoczony na zimno. Ponadto należy stosować go ostrożnie w przypadku gdy istnieje podejrzenie kamicy nerkowej. Olej z ostropestu zwiększa bowiem wydzielanie żółci, co może w takim przypadku doprowadzić do ataku kolki wątrobowej.

Ostropest plamisty można zażywać jako samodzielny środek leczniczy. Można również łączyć go z innymi ziołami. Tak jest w przypadku preparatu Hepa Vitale. Znajdują się tam również babka płesznik oraz czarnuszka siewna. Obydwa działają dobrze nie tylko na wątrobę, ale również na cały organizm.

4.7 (93.33%) 3 ocen

4 Komentarzy

Dodaj komentarz

(*) Wymagane, Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.