Redukcja zmarszczek na czole – sposoby na ich wypełnienie

Zmarszczki to poważne zmartwienie wielu pań. Te na czole zazwyczaj pojawiają się później – po 40. roku życia. Nie jest to jednak reguła i czasem już panie przed 30. nabywają tę przypadłość. Zarówno zmarszczki poziome, pionowe, jak i lwie zmarszczki to skutek wiotczenia skóry wraz z upływem lat oraz pracy mięśni związanej z mimiką. Nie da się zupełnie zapobiec pojawieniu się zmarszczek tak, jak nie da się domowymi metodami zupełnie pozbyć już istniejących, widocznych linii. Jeżeli bruzdy są już głębokie i przysparzają wielu zmartwień, warto rozważyć wypełnienie zmarszczek na czole w profesjonalnym gabinecie.

Sposoby na wypełnienie zmarszczek na czole

Popularną metodą jest wypełnianie zmarszczek kwasami, na przykład kwasem hialuronowym. To substancja, która występuje w skórze – stymuluje produkcję kolagenu, ma właściwości higroskopijne, chroni skórę przed powstawaniem wolnych rodników. Wraz z upływem czas dochodzi do redukcji naturalnych zasobów kwasu hialuronowego. To jedna z przyczyn wiotczenia i utraty elastyczności. W gabinetach dermatologii estetycznej wykorzystuje się go na wiele sposobów. Jednym z nich jest mezoterapia igłowa, podczas to której kwas wprowadzony zostaje za pomocą mnóstwa malutkich igiełek.  Wypełnianie kwasem jest skuteczne, szczególnie w wypadku głębokich, utrwalonych zmarszczek. Podczas wizyty lekarz za pomocą kaniuli wprowadza pod skórę substancję. Wykonuje się kilka nakłuć, wzdłuż zmarszczki. Czasem, wykorzystując cieniutka igłę, wykonuje się dwa wkłucia – po dwóch stronach zmarszczki. Preparat zostaje na koniec rozmasowywany.

Przeczytaj o tym, kiedy należy zwalczać zmarszczki.

przed-i-po-botox-6Pierwsze efekty widoczne są od razu. Zmarszczki zostają spłycone w znacznym stopniu. Ponadto poprawia się ogólna kondycja skóry. Ostateczne rezultaty obserwuje się po 3 – 4 tygodniach, co jest spowodowane zwiększaniem objętości przez kwas hialuronowy. Ponadto po zabiegu skóra staje się gęstsza, co z kolei jest wynikiem wzmożonej produkcji kolagenu. Po kilku tygodniach lekarz decyduje, czy zabieg należy powtórzyć, choć większość osób przed 50. rokiem życia jest zadowolonych już po pierwszej sesji. Efekt utrzymuje się około 8 miesięcy. Po tym czasie można wykonać kolejny zabieg. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowych po raz kolejny nazywane jest podtrzymującym. Używa się wtedy mniejszej ilości preparatu, ponieważ skóra jest już zregenerowana, a kolagen występuje w dużych ilościach w związku z poprzednim zabiegiem.

Redukcja zmarszczek na czole za pomocą botoksu

przed-i-po-botox-5To nazwa toksyny botulinowej, którą produkuje bakteria Clostridum Botulinum. Substancja ta od lat stosowana jest w medycynie w leczeniu wielu schorzeń. Toksyna rozluźnia mięśnie poprzez blokowanie połączeń nerwowo – mięśniowych. W kosmetyce wykorzystywana jest w rozluźnianiu mięśni twarzy, co sprawia, że skóra staje się gładka. Botoks przydatny jest w szczególności w redukcji linii mimicznych górnej części twarzy. To popularna metoda – jest skuteczny, szybki i niemalże od razu po wyjściu z gabinetu można np. wrócić do pracy. Botoks wstrzykuje się podskórnie przy pomocy małej igły – to niebolesna procedura. Sam zabieg trwa od kilkunastu do 40 minut. Co istotne, botoks działa tylko na miejsca, w które został wstrzyknięty. Nie ma więc ryzyka, że zabieg wpłynie inne miejsca twarzy.

Ostateczne, najlepsze rezultaty można zaobserwować po około tygodniu – utrzymują się one przez około 5 kolejnych miesięcy. Jednakże nawet po tym czasie skóra jest bardziej gładka i elastyczna, a zmarszczki nieco spłycone. Botoks skutecznie wygładza wszelkie rodzaje głębokich zmarszczek czoła, skóra jest znacznie bardziej jędrna i wygląda młodziej. W obecnych czasach medycyna estetyczna daje wiele możliwości osobom, które chcą pozbyć się zmarszczek. Botoks i wypełnienia kwasem hialuronowym to tylko niektóre z metod. Zabiegi wykonywane w profesjonalnych gabinetach sprawią, że cera będzie gładsza i bardziej elastyczna, a zmarszczki znacznie spłycone.

Pamiętajmy jednak, że zabiegi kosmetyczne nie zwalniają nas z konieczności codziennej pielęgnacji skóry np. kremem przeciwzmarszczkowym Richevon.

Bibliografia

1. Łastowiecka-Moras E., Bugajska J., Naturalne promieniowanie UV a przedwczesne starzenie się skóry człowieka, 2001
2. Dylewska – Grzelakowska J., Kosmetyka stosowana,1999
3. Łastowiecka-Moras E., Bugajska J., Naturalne promieniowanie UV a przedwczesne starzenie się skóry człowieka, 2001
4. Raszeja-Kotelba B., Bohdanowicz D., Problemy dermatologiczne okresu starzenia się 2002

5 (100%) 2 ocen

5 Komentarzy

  1. Ta te fotki to akurat zależy od miny
    mi na zmarszczki takie drobniejsze pomaga ten richevon
    ale moja mama jak schudła 30 kg to jej twarz sie postarzala o 10 lat
    wiec jak myslicie na jaki zabieg powinna pojsc?

  2. Mam szczęście b o mam 35 lat i skórę miękka i gładką ale wiem że to też dużo zależy od predyspozycji genetycznych więc…

Dodaj komentarz

(*) Wymagane, Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.