Wypełnianie zmarszczek pod oczami kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to powszechnie znany i chętnie wykorzystywany wypełniacz zmarszczek. Jego popularność w dużej mierze wynika z faktu jego naturalnego występowania w komórkach skóry. Powoduje to iż jest on dobrze tolerowany przez większość pacjentów. Nie bez znaczenia są również efekty – nie są równie spektakularne i obciążone wysokim ryzykiem niepowodzenia, co w przypadku niektórych innych metod redukcji zmarszczek, jednak pojawiają się natychmiastowo i utrzymują się przez co najmniej kilka miesięcy, a sam zabieg nie jest silnie inwazyjny.

Preparaty stosowane w zabiegach wypełniania zmarszczek pod oczami kwasem hialuronowym pozyskiwane są w sposób technologiczny, jednak stanowią substancję niemal identyczną z tą, która w sposób naturalny występuje w naszej skórze, i której ilość z wiekiem ulega znaczącemu obniżeniu, powodując powstawanie zmarszczek.

Wypełnianie zmarszczek pod oczami kwasem hialuronowym

Zabieg opiera się na wprowadzaniu do skóry za pomocą strzykawki właściwego preparatu. Najpowszechniej stosowaną metodą jest podawanie go z zastosowaniem cieniutkiej igły dokonując kilku wkłuć wzdłuż linii poszczególnych zmarszczek. Innym sposobem jest wykorzystanie cieniutkiej kaniuli  – wówczas wykonywane jest jedno wkłucie po każdej stronie twarzy w okolicy skroni, następnie doprowadzając do rozprowadzenia preparatu liniowo w płaszczyźnie skóry. Na zakończenie specjalista przeprowadza masaż twarzy, aby substancja została równomiernie rozprowadzona.

Jak wygląda przygotowanie pacjenta do zabiegu wypełniania okolicy oczu kwasem hialuronowym?

przed-i-po-botox-4Pacjent zakwalifikowany i zdecydowany na zastosowania wypełniania zmarszczek w okolicy oczu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego musi zgłosić się do kliniki na co najmniej godzinę przed jego planowanym przeprowadzeniem. Skóra zostanie odpowiednio oczyszczona, przeprowadzany jest profesjonalny demakijaż (nawet jeśli przychodzimy niepomalowani). Następnym krokiem jest nałożenie kremu o działaniu znieczulającym w miejsca na twarzy gdzie przeprowadzane będą wkłucia. Pacjent jest układany w wygodnej pozycji na fotelu, gdyż na działanie znieczulenia należy poczekać około 40 minut, nawet do godziny, dopiero wówczas można przystąpić do przeprowadzenia zabiegu.

Wskazania

Zabieg wypełniania zmarszczek wokół oczu kwasem hialuronowym posiada zastosowanie estetyczne i jest przeznaczony dla osób, obydwu płci, którym przeszkadzają występujące u nich promieniste zmarszczki wokół oczu lub tzw. „kurze łapki”. Zobacz, jak zaopiekować się skórą pod oczami.

Rezultaty

przed-i-po-botox-3Efekty zabiegu widoczne są natychmiastowo. Przez kilka dni może się utrzymywać niewielka opuchlina, zaczerwienienie lub bolesność w miejscach wkłuć. Ostateczny efekt widoczny jest po upływie 2-3 tygodni. Uzyskane rezultaty nie są trwałe, po upływie 6-10 miesięcy rozpoczyna się stopniowa degradacja wstrzykniętej substancji i zachodzi konieczność powtórzenia zabiegu.

Po zabiegu

  • dwa razy na dzień stosujemy na skórę w miejscu podania preparatu krem o działaniu kojącym i jednocześnie masujemy skórę,
  • jeśli powstały zasinienia można wykorzystać również maści, które przyspieszą proces ich wchłaniania się lub odpowiednie zalecone przez lekarza leki doustne,
  • gdy znikną obrzęki i zasinienia wracamy do naszej codziennej pielęgnacji twarzy (np. kremem przeciwzmarszczkowym Richevon),
  • po zabiegu wypełniania zmarszczek z zastosowaniem kwasu hialuronowego naszym codziennym nawykiem powinno stać się zabezpieczanie skóry na dzień kremem z wysokim filtrem słonecznym.

Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym – cena

Zabieg powinien być powtarzany co kilka miesięcy, co niesie za sobą regularne koszty dla pacjentów, chcących utrzymać osiągnięte rezultaty i cieszyć się z młodego wyglądu swojej skóry. Ceny wypełniania zmarszczek z zastosowaniem kwasu hialuronowego wahają się w granicach od 500 do 3000 zł.

Bibliografia

1. Moriarty C.K., Zastosowanie toksyny botulinowej w zabiegach odmładzania skóry twarzy, 2004
2. Dylewska – Grzelakowska J., Kosmetyka stosowana,1999
3. Przylipiak A., Medycyna estetyczna, 2017

4.7 (93.33%) 3 ocen

Dodaj komentarz

(*) Wymagane, Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.