Wypełnienie lwiej zmarszczki cena

Czym jest lwia zmarszczka i jak powstaje? Lwia zmarszczka to charakterystyczna bruzda na czole między brwiami, której występowanie wiąże się z intensywną mimiką mięśni. Dlatego bardzo często lwia zmarszczka widoczna jest nawet wtedy, gdy nie marszczymy brwi. Niestety efektem jest nasz wyraz twarzy-możemy wyglądać, jakbyśmy wciąż się złościli. Na szczęście jest to efekt odwracalny i istnieją metody, by sobie z nim poradzić.

Sposoby walki ze zmarszczkami gniewu (tak również nazywa się lwią zmarszczkę) możemy podzielić na tradycyjne zabiegi kosmetyczne, pielęgnację domową (np. stosowanie kremu przeciwzmarszczkowego Richevon) i zabiegi medycyny estetycznej. Jeżeli zmarszczki nie są jeszcze bardzo głębokie i widoczne tylko np. podczas mrużenia oczu w czasie słonecznej pogody, można spróbować wygładzić je w gabinecie kosmetycznym przy pomocy zabiegu złuszczania głowicą diamentową (inaczej: mikrodermabrazji), poprzez zastosowanie mezoterapii igłowej lub bezigłowej. Jeśli zdecydujemy się na to rozwiązanie, musimy liczyć się z koniecznością powtórzenia zabiegów minimum pięciokrotnie.

Laser

Jeśli zmarszczki są głębokie, a linie rysują się na naszym czole także w czasie spoczynku, możemy zdecydować się na zabieg laserem, wypełnienie zmarszczki botoxem lub kwasem hialuronowym. Dzięki użyciu lasera frakcyjnego, stosowanego także do usuwania zmian potrądzikowych i przebarwień, uzyskujemy dobry efekt już po pierwszym zabiegu. Zadaniem lasera jest usunięcie zewnętrznych warstw skóry, które zostają przegrzane i wygładzenie lwiej zmarszczki. Zabieg może być odrobinę bolesny, ale regeneracja trwa stosunkowo krótko, zwłaszcza że zakres działania lasera nie obejmuje dużego obszaru skóry.Botox i kwas hialuronowy to dwa stosowane do tego typu zmarszczek środki. Zazwyczaj w pierwszej kolejności wykorzystuje się toksynę botulinową, której zadaniem jest rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie lwiej zmarszczki. Może się zdarzyć, że efekt nie będzie wystarczająco zadowalający i wtedy po około czternastu dniach zaleca się wypełnienie lwiej zmarszczki, tym razem za pomocą kwasu hialuronowego.

Botoks

Efekty po 7 tygodniach - botoks

Efekty po 7 tygodniach – botoks

Zabieg ostrzyknięcia toksyną botulinową polega na wstrzykiwaniu niewielkich dawek botoxu w okolice zmarszczki w taki sposób, by rozluźnione mięśnie nie powodowały marszczenia w niekontrolowany sposób. Skóra na czole nie napina się już tak mocno, jak wcześniej. Ostateczny efekt wypełnienia botoxem jest widoczny po tygodniu, natomiast jego utrzymanie (zależne także od naszej skóry i mimiki) może trwać nawet kilka miesięcy.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy stosowany samodzielnie lub po wspomnianym zastrzyku botoxu wypełnia lwią zmarszczkę natychmiast po wstrzyknięciu go pod skórę. Zabieg obejmuje jedno lub kilka wstrzyknięć. Niewątpliwą zaletą stosowania kwasu hialuronowego jest efekt uboczny w postaci nawilżenia i poprawienia kondycji skóry poprzez stymulację do produkcji kolagenu. Efekt będzie się utrzymywał do 12 miesięcy.

Wypełnienie lwiej zmarszczki – cena

Decydując się na wypełnienie lwiej zmarszczki – cena będzie zależała od zastosowanej metody. Za wstrzyknięcie toksyny botulinowej w przypadku lwiej zmarszczki zapłacimy około 450zł. Wypełnienie kwasem hialuronowym będzie nas kosztowało od 900zł do 1100zł w zależności od gęstości i potrzeb pacjenta. Mniej zapłacimy za ten zabieg w gabinetach kosmetycznych z odpowiednim szkoleniem, ale większe doświadczenie w tym zakresie zazwyczaj mają lekarze medycyny estetycznej. Laserowa likwidacja zmarszczek mimicznych na czole to koszt 900-1100 zł. Wybierając laserowe wypełnienie lwiej zmarszczki cena jest uzależniona od liczby strzałów lasera na konkretną powierzchnię skóry.

Bibliografia

1. Kwak Y.J., Lee D.H., Kim N.M., Lee J.S., Screening and extraction condition of anti-skin aging elastase inhibitor from medicinal plants, 2005
2. Park C.S., Yang K.M., Kim M.L., Functional properties of medicinal plant extracts, 2006

4.4 (87.5%) 8 ocen

4 Komentarzy

  1. Ja mam płytkie zmarszczki więc na razie potrzebuje tylko dobrego kremu
    Myslicie że ten richevon na serio spoko? co on takiego ma czego nie maja inne kremy niby?

Dodaj komentarz

(*) Wymagane, Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.