Jak zatuszować zmarszczki mimiczne? Czy krem wystarczy?

Wykonanie pełnego makijażu korygującego wymaga nieco więcej pracy niż szybkie muśnięcie rzęs tuszem zanim wybiegniemy spóźnione z domu. Jeśli naszą intencją pozostaje wykonanie zatuszowania zmarszczek mimicznych powinnyśmy poznać wszelkie metody, które nam to ułatwią i przyłożyć dużą wagę do dobrania odpowiedniej dla naszej cery kolorystyki wszystkich produktów.

Codzienna pielęgnacja

Wiadomo, że jeśli przed nami wielkie wyjście to zastanawiamy się jak zatuszować zmarszczki mimiczne, choć na ten jeden wieczór. Podpowiem jak to zrobić w dalszej części artykułu, jednak w tej chwili chce wam przypomnieć o naszym głównym celu jakim jest spłycenie i pozbycie się zmarszczek. Jeśli uda Ci się je skutecznie zatuszować makijażem – super! Jednak nie odkładaj pielęgnacji i walki o ich wygładzenie, bo z czasem zaczną się pogłębiać i ich ukrycie stanie się niemożliwe.

Każdego dnia rano przed nałożeniem makijażu i na noc stosuj dobrany do potrzeb Twojej skóry krem wypełniający zmarszczki mimiczne Richevon. Regularna pielęgnacja, połączona z innymi działaniami naprawczymi pozwoli Ci na stopniowe zauważanie wymiernych rezultatów odmładzania. Warto również pamiętać o odpowiednim demakijażu i peelingach.

Przygotowanie skóry

Przed rozpoczęciem nakładania makijażu skórę powinno się odpowiednio przygotować. Zapewne zęby myjesz rano i na wieczór, podobnie jest z demakijażem, którego celem jest nie tylko usunięcie kosmetyków kolorowych z powierzchni skóry ale i wszelkich zanieczyszczeń, oraz przywrócenie jej odpowiedniego poziomu pH. Więc w czasie porannej toalety myjemy twarz delikatnie wodą z odpowiednim płynem, osuszamy a następnie tonizujemy. Gdy warstwa tego ostatniego płynu przeschnie nakładamy krem na zmarszczki mimiczne lub korektor o działaniu wypełniającym zmarszczki, dobrze jeśli jednocześnie posiada działanie nawilżające. Teraz następuje czas kilku minut jaki musimy dać kosmetykowi na wniknięcie i dopiero wówczas możemy rozpocząć nakładanie makijażu.

Baza pod makijaż

Dla mnie zawsze pierwszym krokiem jest zastosowanie na odpowiednie lokalizacje skóry korektorów w różnych odcieniach, za pomocą których tuszuje wszelkie niedoskonałości i dopiero wówczas nakładam bazę pod makijaż. Niektóre osoby wykonują te czynności odwrotnie więc najlepiej przetestować na sobie.

Baza pod makijaż gdy wyciśniemy niewielką ilość z opakowania na palec przypomina z wyglądu krem i podobnie zachowuje się gdy nakładamy ją na naszą skórę – jest bezbarwna. Jednak coś szczególnie ją wyróżnia, a mianowicie po jej nałożeniu w widoczny sposób nasza cera ulega wygładzeniu. W tej chwili powinny być już zatuszowane wszelkie zmiany i niedoskonałości naszej skóry. Na tak przygotowaną i wygładzoną twarz rozpoczynamy nakładanie makijażu rozpoczynając od podkładu, następnie pudru matującego. W kolejnych krokach malujemy oczy, usta oraz nakładamy wszelkie bronzery, róże i rozświetlacze.

Czy do zatuszowania zmarszczek mimicznych wystarczy dobry krem na zmarszczki mimiczne?

Jeśli zależy nam na pełnym efekcie, który utrzyma się przez cały dzień lub w przypadku makijażu wieczorowego przez cały wieczór warto zastosować dodatkowo kolorowe korektory korekcyjne oraz wygładzającą bazę pod makijaż. Zadbajmy również o perfekcyjne dobranie koloru podkładu i pamiętajmy, że w skład naszej cery wchodzi również szyja oraz dekolt i jeśli będą widoczne w naszej kreacji warto również tutaj rozprowadzić makijaż, aby uniknąć efektu maski.

Bibliografia

1. Pavicic T., Gauglitz G.G., Lersch P., Schwach-Abdellaoui K., Malle B., Korting H.C., Farwick M., Efficacy of cream-based novel formulations of hyaluronic acid of different molecular weights in anti-wrinkle treatment, 2011
2. Prem Y.W., Moccozet K.L., Magnenat-Thalmann N., Simulating wrinkles and skin aging, 1999
3. Jakimowicz-Klein B., Jak wyprasować zmarszczki, 2017

5 (100%) 3 ocen

5 Komentarzy

 1. mimiczne najłatwiej kremem
  ja poszłam do kosmetyczki i ona mi odradziła jakieś mega strasznie inwazyjne zabiegi
  więc kupiłam richevon i elegancko

 2. Skóra mi wisi
  wyglądam na 50 lat a mam 34
  już myslałam że nic się nie da zrobić
  ale byłąm w gabinecie na laserze
  i cóż – efekt jest ekstra
  nareszcie wyglądam na swój wiek

 3. no powiem wam że kiedyś jako młoda laska myślałam że podkład czy puder nam wypełni zmarski i że po to się go używa hahahaha

Dodaj komentarz

(*) Wymagane, Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.